Ola za 4 gumki do wlosow i 6 spinek zaplacila 4,80 zl. Monika kupila w tym samym sklepie jedna gumke i 10 spinek i zaplacila 4,60 zł. Jaka byla cena jednej gumki a jaka jednej spinki Rozwiazcie ukladem rownan

Ola za 4 gumki do wlosow i 6 spinek zaplacila 4,80 zl. Monika kupila w tym samym sklepie jedna gumke i 10 spinek i zaplacila 4,60 zł. Jaka byla cena jednej gumki a jaka jednej spinki Rozwiazcie ukladem rownan
Odpowiedź

x cena gumek y cena spinek 4x+6y=4,80zł x+10y=4,60zł/∧(-4) 4x+6y=4,80zł -4x-40y=-18,40zł _________________ -34y=-13,6zł/:(-34) y=0,40zł x=4,60zł-4zł=0,60zł x=0,60zł y=0,40zł odp: 1 gumka kosztuje 60gr, a jedna spinka 40gr. mam nadzieje ze pomogłam :)

x- gumki y- spinki 4x+ 6y= 4.80 x+10y= 4.60 4x+6y= 4.80 x= 4.60- 10y 4 (4.60-10y) + 6y= 4.80 x= 4.60 - 10y 18.4- 40y + 6y = 4.80 x= 4.60 - 10y -34y = -13.6/ : (-34) x= 4.60 - 10y y = 0.4 x= 4.60 - 10 * 0.4 y= 0.4 x= 0.6 60 groszy gumka 40 groszy spinka po dwa działania połącz klamlą

Dodaj swoją odpowiedź