ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po kupnie dwóch paczek czekolady i 1,5kg witkow Witki:6,20 za kilogram Czekoladki:200g za jedną paczkę

ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po kupnie dwóch paczek czekolady i 1,5kg witkow Witki:6,20 za kilogram Czekoladki:200g za jedną paczkę
Odpowiedź

cena za 2 czekolady - 2zł cena za 1,5kg witków - 6,20+0,5*6,20=6,20+3,10=9,30zł 20zł - 2zł - 9,30zł = 8,70zł Odp. Reszta wyniesie 8,70zł.

cena witkow 6,20 * 1,5= 9,30zl a dalej ci nie rozwiąże bo nie podałeś ceny czekoladek za 1 paczkę lub za 1 kg

Dodaj swoją odpowiedź