Rodzice Karoliny kupili 4m wykładziny podłogowej płacąc 24zł za 1m kwadratowy. Rodzice Julii kupili 3m wykładziny o szerokości 3 m po 45zł za 1 m kwadratowy. Kto zapłacił więcej i ile więcej?

Rodzice Karoliny kupili 4m wykładziny podłogowej płacąc 24zł za 1m kwadratowy. Rodzice Julii kupili 3m wykładziny o szerokości 3 m po 45zł za 1 m kwadratowy. Kto zapłacił więcej i ile więcej?
Odpowiedź

4m*24zl=96zl ---> Rodzice Karoliny 3m*45zl=135zl----> Rodzice Julii 135zl-96zl=39 Odp.: Rodzice Julii zapłacili więcej o 39zl

4*24 = 96 zł rodzice Karoliny 3*45 = 135 zł rodzice Julii 135-96 = 39 zł ODP.: Rodzice Julii zapłacili więcej od rodziców Karoliny o 39 zł.

4m² - wykładzina kupiona przez rodziców karoliny 24zł/m² - cena wykładziny kupionej przez rodziców karoliny 3m² - wykładzina kupiona przez rodziców Julii 45zł/m² - cena wykładziny kupionej przez rodziców Julii 4*24zł=96zł 3*45zł=135zł 135zł-96zł=39zł Odp.Rodzice karoliny zapłacili mniej i to o 39zł.

Dodaj swoją odpowiedź