Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kg cytryn kosztuje 4,65zl. Ile kosztuje kg pomarańczy.?
Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kg cytryn kosztuje 4,65zl. Ile kosztuje kg pomarańczy.?
1,4*4,65 + 2,3*x=20,77 x=6,2 zł
1,4x = 1,4 kg cytryn 2,3 y = 2,3 kg pomarańczy x = 4,65 zł y = ? 1,4x + 2,3y = 20,77 zł 1,4 * 4,65 + 2,3y = 20,77 6,51 + 2,3y = 20,77 2,3y = 20,77 - 6,51 2,3y = 14,26 //:2,3 y = 6,2 1 kg pomarańczy kosztuje 6,2 zł