Za 2 ½ kg cukierków trzeba zapłacić 50zł. Za 1 kg takich cukierków trzeba zapłacić : A) 25 zł B) 20 zł C) 10 zł D) 125 zł

Za 2 ½ kg cukierków trzeba zapłacić 50zł. Za 1 kg takich cukierków trzeba zapłacić : A) 25 zł B) 20 zł C) 10 zł D) 125 zł
Odpowiedź

2 ½ kg = 50zł 1 kg = x zł x =( 50 * 1 ) / 2 ½ x = 20zł Odp: 1 kilogam cukierków kosztuje 20 zł

2,5kg - 50zł 1kg - x zł z proporcji na krzyz/: x=20zł xDD P.S.Czyli B) xDD

2 1/2 kg - 50 1kg - x x = (1kg * 50)/ (2 1/2 kg) = 20 (zł) to sie nazywa proprocja zamiast znaków dzielenia wstaw kreske ułamkową i opuść nawiasy =)

Dodaj swoją odpowiedź