Jarek kupił 15 dag chałwy po 27,80 za kilogram i 0,25 kg orzeszków w czekoladzie po 2,60 zł za 100g. Z 20 zł otrzymał resztę . Czy może jeszcze kupić bombonierke za 9,50 zł ?

Jarek kupił 15 dag chałwy po 27,80 za kilogram i 0,25 kg orzeszków w czekoladzie po 2,60 zł za 100g. Z 20 zł otrzymał resztę . Czy może jeszcze kupić bombonierke za 9,50 zł ?
Odpowiedź

20-[(27,80*0,15)+(2,60*2,5)=20-(4,17+6,50)=20-10,67=9,33 9,33<9,50 Odp.:Nie może kupić tej bombonierki.

Dodaj swoją odpowiedź