za sześc jabłek które ważyły razem 1,35 kg zapłacono 3,78 zł a)Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b)ile kosztowałoby 5 jabłek jeśli przyjmiemy że jabłka mają jednakowe masy? wynik podaj z dokładnością do 1 gr.

za sześc jabłek które ważyły razem 1,35 kg zapłacono 3,78 zł a)Ile kosztuje 1kg tych jabłek? b)ile kosztowałoby 5 jabłek jeśli przyjmiemy że jabłka mają jednakowe masy? wynik podaj z dokładnością do 1 gr.
Odpowiedź

6 jabłek = 1,35 kg 1 jabłko = 0,225 kg a) 1,35 kg = 3,78 zł 1 kg = 2,80 zł b) 5 x 0,225 = 1,125 kg 1,125 x 2,80 = 3,15 zł

a) x=3,78*1/1,35 x=2,8 Odp. kilo jabłek kosztuje 2 zł. i 80 gr. b) x=3,78*5/6 x=18,9/6 x=3.15 Odp. 5 jabłek kosztuje 3zł i 15 gr.

a)Ile kosztuje 1kg tych jabłek? 3,78 zł : 1,35 kg = 2,80 zł ( cena kilograma jabłek) b)ile kosztowałoby 5 jabłek jeśli przyjmiemy ,że jabłka mają jednakowe masy? wynik podaj z dokładnością do 1 gr. 1,35 : 6 = 0,225 0,225 * 5 = 1,125kg 1,125*2,80 = 3,15zł ( cena 5 jabłek)

Dodaj swoją odpowiedź