marek kupił : 3 kg ciastek po 13,67 zł za kilogram, 50 dag cókierków po 5,40 za kilogram i 1 paczkę chipsów po 3,96 za paczkę.ile reszty dostane jeśli da pani kasjerce 100 zł?

marek kupił : 3 kg ciastek po 13,67 zł za kilogram, 50 dag cókierków po 5,40 za kilogram i 1 paczkę chipsów po 3,96 za paczkę.ile reszty dostane jeśli da pani kasjerce 100 zł?
Odpowiedź

3*13,67zł=41,01zł 50dag=0,5kg 0,5*5,4zł=2,7zł 1*3,96zł=3,96zł 41,01zł+2,7zł+3,96zł=47,67zł 100zł-47,67zł=52,33zł Odp. Dostanie 52,33 zł reszty.

3 * 13,67 = 41.01 0.5 * 5,40 = 2,7 1* 3,96 = 3,96 41.01+ 2,7+ 3,96 = 47.67 100 - 46.67 = 52.33 (zł) Dostanie 52 zł i 33 grosze reszty ;)

Odp. Dostanie 52,33 zł reszty

Dodaj swoją odpowiedź