mama kupiła 2kg jabłek i 1.5kg śliwek zapłaciła za to 9.60zł. Kilogram jabłek kosztuje 2.40 zł . Ile kosztuje kilogram śliwek? prosze piszcie

mama kupiła 2kg jabłek i 1.5kg śliwek zapłaciła za to 9.60zł. Kilogram jabłek kosztuje 2.40 zł . Ile kosztuje kilogram śliwek? prosze piszcie
Odpowiedź

2*2,4+1,5x=9,6 4,8+1,5x=9,6 1,5x=4,8 x=3,2zł

2kg jabłek 1,5 kg śliwek 2kg jablek + 1,5 kg sliwek = 9,60 2kg jablek = 4,80 1,5 kg śliwek = 4,80 1 kg śliwek = 3,20

Dodaj swoją odpowiedź