Za 3 i ¼ kg pani Teresa zapłaciła 19.50zł.Ile kosztował 1 kg mandarynek?
Za 3 i ¼ kg pani Teresa zapłaciła 19.50zł.Ile kosztował 1 kg mandarynek?
3 i ¼ kg = 3,25 kg
19.50 / 3.25 = 6
Za 3,25 kg pani Teresa zapłaciła 19.50zł.Ile kosztował 1 kg mandarynek? 3,25-19,5 1-x 3,25x=19,5 x=6 kosztuje 6 zł