Ania kupiła 3kg cukierków po x zł za kilogram, a Basia 5kg cukierków, których cena za kilogram była o 2 zł niższa. Ile zapłaciły dziewczyny za cukierki? Proszę o dokładne obliczenia! Wybiorę naj:)
Ania kupiła 3kg cukierków po x zł za kilogram, a Basia 5kg cukierków, których cena za kilogram była o 2 zł niższa. Ile zapłaciły dziewczyny za cukierki?
Proszę o dokładne obliczenia! Wybiorę naj:)