Ala kupiła 2 koszyki owoców. Sprzedawca obniżył cenę owoców o 10%. Ala zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyk owoców?

Ala kupiła 2 koszyki owoców. Sprzedawca obniżył cenę owoców o 10%. Ala zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyk owoców?
Odpowiedź

19,80zł cena po obnizce za 2 koszyki 100%-10%=90%=0.9 19,80: 0,9=22 22;2=11

19.80 zł : 2 = 9.90 zł 9.90-90% x-100% x=(9.90*100): 90=990:90 =11 zł 11 zł-tyle wcześniej kosztował koszyk owoców.

100%-10%=90% 90%------19zl80gr 100%--------x 90x=1980zł /:90 x=22zł 22:2=11zł Odp: Przedtem koszyk owoców kosztował 11 zł

Dodaj swoją odpowiedź