kupiono 2 piłki i 3 lalki za wszystko zapłacono 72zł . Ile kosztuje 1 piłka i ile 1 lalka

kupiono 2 piłki i 3 lalki za wszystko zapłacono 72zł . Ile kosztuje 1 piłka i ile 1 lalka
Odpowiedź

Koszt jednej piłki wynosi 12 zł, a jednej lalki 18zł. 2x+3y=72 2*18+3*12=36+36=72

Jest pare tych ro związań aje ja wybrałem te 2+3=5 72:5=14,4 (nigdzie nie nie jest napisane że coś jest droszsze)

72 : 5 = 14.4 każdy przedmiot kosztuje 14zł i 40gr

Dodaj swoją odpowiedź