za dwa grapefruity (czytaj grapefruity) i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr.Cena jednego grapefruita była 1,5razy wyższa od ceny owocu kiwi. IIle kosztował 1 grapefruit , a ile jeden owoc kiwi?

za dwa grapefruity (czytaj grapefruity) i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr.Cena jednego grapefruita była 1,5razy wyższa od ceny owocu kiwi. IIle kosztował 1 grapefruit , a ile jeden owoc kiwi?
Odpowiedź

6x + 2*1,5x=4,50 9x=4,50 x=0,5 Odp: Owoc kiwi kosztuje 50gr

6 x + 2*1.5x=4.50 9x=4.50 x=0.5

za dwa grapefruity (czytaj grapefruity) i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr.Cena jednego grapefruita była 1,5razy wyższa od ceny owocu kiwi. IIle kosztował 1 grapefruit , a ile jeden owoc kiwi? x- cena grapefruita y - cena kiwi 2x+6y=4,5 x=1,5y 2*1,5y+6y=4,5 x=1,5y 3y+6y=4,5 x=1,5y 9y=4,5 x=1,5y y=0,50 x=1,5*50 y=0,5 x=0,75 1 grapefruit kosztował 0,75 zł, a jeden owoc kiwi 0,50zł.

Dodaj swoją odpowiedź