Mama do jednego 1kg cukierków czekoladowych w cenie 18,60zł dosypała 0,5kg cukierków owocowych w cenie 8.60 zł. Ile kosztowałby 1kg takiej mieszanki? Podaj cenę z dokładnością do 0,01zł.Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś to rozwiąże jeszcze dzisiaj.

Mama do jednego 1kg cukierków czekoladowych w cenie 18,60zł dosypała 0,5kg cukierków owocowych w cenie 8.60 zł. Ile kosztowałby 1kg takiej mieszanki? Podaj cenę z dokładnością do 0,01zł.Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś to rozwiąże jeszcze dzisiaj.
Odpowiedź

1kg cukierków czekoladowych = 18.6 zł 0,5kg cukierków owocowych = 8,6zł czyli 1kg = 2 × 8,6 zł = 17,2 zł 18.6 + 17.2 = 35.8 - cena mieszanki za 2kg 35,8 ÷ 2 = 17,9 zł - cena za jeden kg mieszanki

Dodaj swoją odpowiedź