Jeden kilogram truskawek kosztuję X zł, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono 5kg truskawek, oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kg czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł ?
Jeden kilogram truskawek kosztuję X zł, a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 zł droższy. Kupiono 5kg truskawek, oraz pewną ilość czereśni. Ile kupiono kg czereśni, skoro za zakupy zapłacono 20 zł ?