x - bułka y - serek 6x+y=4.80/*10 6y+x=11,30/*10 y=4,80-6x 6y+x=11,30 y=4,80-6x 6(4,80-6x)+x=11,30 y=4,80-6x 28,8-36x+x=11,30 y=4.80-6x -35x=-17,5/:(-35) y=4,80-6x x=0,5 y=4,80-3 x=0,5 y=1,8 x=0,5 Sprawdź dla pewności czy dobrze zrobiłem ;)
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80zł a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje serek a ile bułka?
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80zł a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje serek a ile bułka?...
1)Sześć bułek i serek kosztuje 4.80zł ,a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje serek,a ile bułka? I to są układy równań:)
1)Sześć bułek i serek kosztuje 4.80zł ,a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje serek,a ile bułka? I to są układy równań:)...
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje bułka a ile serek??
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80zł, a sześć serków i jedna bułka 11,30zł. Ile kosztuje bułka a ile serek??...
sześć bułek i jeden serek mosztuje 4,80zł a sześć serków i jedna bułka kosztuje 11,30zł . ile kosztuje serek a ile bułaka?
sześć bułek i jeden serek mosztuje 4,80zł a sześć serków i jedna bułka kosztuje 11,30zł . ile kosztuje serek a ile bułaka?...