9/88 Paczka wafelków firmy andrut kosztuje 2,10zł W paczce jest 12 wafelków, ale w ramach akcji promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczkę zawierającą 15 wafelków. O ile procent tańszy jest teraz każdy wafelek?

9/88 Paczka wafelków firmy andrut kosztuje 2,10zł W paczce jest 12 wafelków, ale w ramach akcji promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczkę zawierającą 15 wafelków. O ile procent tańszy jest teraz każdy wafelek?
Odpowiedź

12 wafelkow = 2,10zl czyli kazdy wafelek po 17,5 gr 15 wafelkow = 2,10zl kazdy po 14 gr 17,5gr = 100% 14gr = x 17,5x = 1400 x = 80% 100%-80% = 20% każdy wafel jest o 20% Tańszy :)

paczka normalna 12wafelków=2,10 zł 1wafelek=0,175 zł=17,5gr paczka promocyjna 15wafelków=2,10 1wafelek=0,14zł=14gr 100%-->17,5gr x%-->14gr x=100*14/17,5 x=80% 100%-80%=20% Jeden wafelek jest tańszy o 20 %

12 wafelków = 2,10 zł 2,1:12=0,175 czyli każdy wafelek po 17,5 gr 15 wafelków = 2,10 zł 2,10:15=0,14 zł czyli każdy wafelek po 14gr 17,5gr = 100% 14gr = x 17,5x = 1400 x = 80% 100%-80% = 20% każdy wafel jest o 20% tańszy. POZDRAWIAM :)

Dodaj swoją odpowiedź