czy za 12 zł można kupić 4 cukierki jeśli jeden ma 5zł.

czy za 12 zł można kupić 4 cukierki jeśli jeden ma 5zł.
Odpowiedź

nie, bo 4 cukierki za 5 zł kosztują 4 * 5zł = 20 zł, czyli mniej niz 12zł

5*4= 20 Odp: Nie ponieważ za cztery cukierki zapłaci się 20 zł

1 cukierek= 5zl to 5cukierkow =20zl bo 4x5=20 Nie mozna kupic 4 cukierkow za 12 zl.

Dodaj swoją odpowiedź