Półtoralitrowa butelka wody mineralnej "Zdrój" kosztuje 2,5zł, a butelka o pojemności o 40% mniejsza kosztuje 1,80zł. Którą wodę bardziej opłaca się kupić.?

Półtoralitrowa butelka wody mineralnej "Zdrój" kosztuje 2,5zł, a butelka o pojemności o 40% mniejsza kosztuje 1,80zł. Którą wodę bardziej opłaca się kupić.?
Odpowiedź

Zad.1 1,5 l. wody kosztuje 2,5zł 40% pojemności mniejszej kosztuje 1,80zł. 0.40×1.5=0.6l pierwszą się opłaca kupić bo za np. dwie butelki za 1,80zł to będzie wynosić że 1,4l kosztuje 3,60zł

1,5l kosztuje 2,5 więc jeden litr kosztuje 1 2/3 1,5 to 100%,60% to 0,9 0,9l kosztuje1,80 więc litr tej wody kosztuje 2 Bardziej się opłaca kupić większą wodę

Dane: Z -pojemność 1,5l V - Z*0,6 - mniejsza butelka C(z) - cena butelki 1,5l D(v) - cena butelki mniejszej pojemność V= 1,5*0,6=0,9litra 100ml wody V kosztuje 1,8zł/9 =0,2zł 100ml wody Z kosztuje 2,5zł/15=01(6)zł Bardziej opłaca się kupić wodę półtoralitrową

Dodaj swoją odpowiedź