a) Wykładzina Alik ma 2,4 szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny ? 36,6 : 2,4 = 15,25 zł b) Wykładzina Bielik ma 2,5 szerokości i kosztuje 14,80zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny ? 14,80 * 2,5 = 37zł
a) 1m * 2,4m = 36,60zł 2,4m² = 36,60zł. cena za 1m² = 36,60zł /2,4m² = 15,25zł/m² b) 1m² = 14,80zł 1m*2,5m = 2,5m² cena za 1m bieżący = 14/80zł * 2,5m² = 37zł
wykładzina alik ma 2,4m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny 36,60 - 2,4m * 1m x zł - 1m * 1m x = 36,6/2,4 x=15,25 zł/m² wykładzina bielik ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny 14,80 - 1m * 1m y zł - 2,5m * 1m y = 14,8*2,5 y=37zł/mb Rozwiązywałam już wcześniej takie zadanie: http://zadane.pl/zadanie/257814
a) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokości i kosztuje 36,60zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny? b)Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?
a) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokości i kosztuje 36,60zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny? b)Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej w...