Każdy z tych rysunków opisuje jedno zadanie . Jaka mogła być tresz tego zadania ? trzy kubki i trzy szklanki kosztują razem 24zł a, dwa kubki i pięć szklanek 25zl Zrubcie to szybko pliss!

Każdy z tych rysunków opisuje jedno zadanie . Jaka mogła być tresz tego zadania ? trzy kubki i trzy szklanki kosztują razem 24zł a, dwa kubki i pięć szklanek 25zl Zrubcie to szybko pliss!
Odpowiedź

treść mogła być taka: Trzy kubki i trzy szklanki kosztują razem 24zł a, dwa kubki i pięć szklanek 25zl. Ile kosztuje kubek a ile szklanka?

Treść mogła brzmieć: Franek kupił w sklepie 3 kubki i 3 szklanki i zapłacił za to razem 24zł. Janek kupił w tym samym sklepie 2 kubki i 5 szklanek i zapłacił 25zł. Ile kosztuje jeden kubek, a ile jedna szklanka?

Dodaj swoją odpowiedź