Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90gr.Cukiernia w ciągu tygodniawyprodukowała i sprzedała2200gałęk lodów.Ile zarobiła w tym czasie jesli gałke lodow sprzedaja za 1,60?

Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90gr.Cukiernia w ciągu tygodniawyprodukowała i sprzedała2200gałęk lodów.Ile zarobiła w tym czasie jesli gałke lodow sprzedaja za 1,60?
Odpowiedź

2200*1,6= 3520 2200*0,9= 1980 3520-1980= 1540 Zarobili 1540,-

90 gr = 0,90 zł 1,60 - 0,90 = 0,70[zł] 0,70 × 2200 = 1540 [zł] odp; Firma zarobiła 1540 zł.

2200*0,9=1980 2200*1,6=3520 3520-1980=1540

Dodaj swoją odpowiedź