Na straganie leżały jabłka różnych gatunków.Janek nie mógł zapłacić za jabłka więcej niż 5 zł. Jakie jabłka i w jakiej ilości mógł kupić? Cennik: renety-->1zł malinówki-->1,20zł jonatany-->1,30zł lobo-->1,50

Na straganie leżały jabłka różnych gatunków.Janek nie mógł zapłacić za jabłka więcej niż 5 zł. Jakie jabłka i w jakiej ilości mógł kupić? Cennik: renety-->1zł malinówki-->1,20zł jonatany-->1,30zł lobo-->1,50
Odpowiedź

mógłby kupić 5kg renet lub 4kg malinówek lub 3kg lobo

Możliwości Janka - 5 renetów; - 4 malinówki - 3 jonatany - 3 lobo Lub też może kupić mieszanie (np 3 renety i 1 malinówka) ale tych sposobów będzie b.dużo więc nie wiem czy jest sens wypisywać je?

5 x 1zł = 5zł za 5 kg renet 2 x 1,20 + 2 x 1,30 = 5zł za 4 kg malinówek i jonatanów 2 x 1,50 + 2 x 1 = 5 zł za 4 kg lobo i renet

Dodaj swoją odpowiedź