karolina kupiła w cukierni 0,75 kg sernika , w cenie 21 zł za kilogram i 1/2 kg pierników po 17 zł za 1 kg. Z 50 zł otrzymała resztę: a. 24,25 zł b. 34,25 zł c. 25,75zł d 41,50 zł proszę o obliczenia no i rozwiązanie .

karolina kupiła w cukierni 0,75 kg sernika , w cenie 21 zł za kilogram i 1/2 kg pierników po 17 zł za 1 kg. Z 50 zł otrzymała resztę: a. 24,25 zł b. 34,25 zł c. 25,75zł d 41,50 zł proszę o obliczenia no i rozwiązanie .
Odpowiedź

21*0,75=15,75 17*0,5=8,5 15,75+8,5=24,25 50-24,25=25,75-tyle otrzymała reszty

3/4 * 21 = 15,75zł ---> ile zapłaciła za sernik 1/2 * 17 = 8,50zł -----> ile zapłaciła za piernik 50-(15,75+8,50)=25,75 zł.--- tyle dostała reszty

Waga sernika - 0,75 kg Cena sernika - 1kg/21zł Waga pierników - 0,5 kg Cena pierników - 1kg/17zł 0,75*21=15,75(zł) 0,5*17=8,5(zł) 8,5+15,75=24,25(zł) 50-24,25=25,75(zł) Odp.: C)

Dodaj swoją odpowiedź