Eryk miał 30zł chiał kupić sobie HOT DOG które kosztują 4,40.Ile HOT DOG może kupić Eryk za 30zł.
Eryk miał 30zł chiał kupić sobie HOT DOG które kosztują 4,40.Ile HOT DOG może kupić Eryk za 30zł.
Eryk może kupic 7 hot dog I tak ci jutro walne
30zł : 4.4 = 6.81 Odp. Eryk może kupić 6 HOT - DOGÓW i zostanie mu jeszcze 3.60 zł.
Bardzo latwe. wystarczy podzielic 30zl na 4,40zl 30/4,40= 6 HOT DOG ale otrzyma reszte 3,60zl Odp. Eryk moze kupic 6 Hot Dog.