Za 3,60 zł można kupić y bułek w cenie x złotych za jedną bułkę. a) Napisz wzór funkcji określający zależność liczby bułek od ceny. b) Oblicz cenę jednej bułki, jeśli y∈ { 18, 12, 6, 3 }. c) Wskaż współczynnik proporcjonalności tej funkcji

Za 3,60 zł można kupić y bułek w cenie x złotych za jedną bułkę. a) Napisz wzór funkcji określający zależność liczby bułek od ceny. b) Oblicz cenę jednej bułki, jeśli y∈ { 18, 12, 6, 3 }. c) Wskaż współczynnik proporcjonalności tej funkcji
Odpowiedź

1. y=3,6/x 2. y=3,6/x /*x xy=3,6 /*y x=3,6/y x=3,6/18 x=0,2 zł x=3,6/12 x=0,3 zł x=3,6/6 x=0,6 zł x=3,6/3 x=1,2 zł 3. y/x=18/0,2 y/x=180/2 y/x=90

Dodaj swoją odpowiedź