Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram , 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry mleka po 1,95zł. Czy 10 złotych wystarczy jej na zapłacenie za zakupy? Proszę z wszystkimi obliczeniami

Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram , 5 bułek po 0,35 zł i dwa litry mleka po 1,95zł. Czy 10 złotych wystarczy jej na zapłacenie za zakupy? Proszę z wszystkimi obliczeniami
Odpowiedź

0,45*7,80=3,51 zł 5*0,35=1,75 zł 2*1,95=3,90 zł 3,51+1,75+3,90=9,16zł Starczy jej 10 zł

0.45kg*7.80zł=3.51zł 0.35zł*5=1.75zł 1.95zł*2=3.9zł 3.51+1.75+3.9=9.16zł 10+9.16=0.84zł Wystarczy zostanie jej 0.84 zł.

Dodaj swoją odpowiedź