Kilogram winogrona kosztuje 7,85 zł.Ile trzeba zapłacić za 45 dag tego winogrona ? proszę o wszystkie obliczenia

Kilogram winogrona kosztuje 7,85 zł.Ile trzeba zapłacić za 45 dag tego winogrona ? proszę o wszystkie obliczenia
Odpowiedź

1kg-7,85 zł 0,45kg- x x= 0,45*7,85 x=3,53 zł odp. 45 dg winogrona kosztuje 3,53zł

kilogram winogrona-7,85zł Szukane 45 dag 0,45*7,85=3,53 Odp: Za 45 dah winogrona trzeba będzie zapłacić 3,53 zł.

1kg - 7,85 zł -( cena) 45 dag = 0,45kg (ilość) Winogron kupujemy tak jak np. długopisy: za 2 długopisy po 3zł za szt. zapłacimy: 2*3zł=6zł Mnożymy ilość przez cenę, czyli: 7,85 zł * 0,45 = 3,5325zł ≈ 3,53zł Odp. Za 45 dag winogron zapłacimy 3zł 53gr (3,53zł)

Dodaj swoją odpowiedź