Pod koniec lipca Agnieszka kupiła śliwki 25 dag za 1,80zł. W sierpniu śliwki już były dwa razy tańsze. Ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu A. 0.90ZŁ B. 7.20 ZŁ C.3.60 ZŁ D. 0.45 ZŁ ...

Pod koniec lipca Agnieszka kupiła śliwki 25 dag za 1,80zł. W sierpniu śliwki już były dwa razy tańsze. Ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu A. 0.90ZŁ B. 7.20 ZŁ C.3.60 ZŁ D. 0.45 ZŁ ...
Odpowiedź

odp . C

0.25 dag - 1,8 zł 1kg-7,20 7,20 :2 = 3,60 czyli C

1.80×4=7.2 7.2÷2=3.6 C. 3.60ZŁ

Dodaj swoją odpowiedź