Zmieszano trzy rodzaje cukierków biorąc po 1 kg kożdego rodzaju Cukierki kosztowały odpowiednio : 6,50zł/kg,13zł/kg i 7,50/kg znajdz cene 1 kg otrzymanej mieszanki

Zmieszano trzy rodzaje cukierków biorąc po 1 kg kożdego rodzaju Cukierki kosztowały odpowiednio : 6,50zł/kg,13zł/kg i 7,50/kg znajdz cene 1 kg otrzymanej mieszanki
Odpowiedź

6.50+13+7.50 = 27zł za 3 kg 27 : 3 = 9zł Odp : kilio otrzymanej mieszanki kosztuje 9 zł

6,50 + 13 + 7,50 dzielone na 3 (bo jest 3kg) = 27 dzielone na 3 = 9 czyli 9zl kosztowalo kilo mieszanki

6,50zł +13zł + 7,50zł = 27 zł 27zł ÷ 3kg =9 zł/kg Cena 1kg otrzymanej mieszanki to 9zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano trzy rodzaje cukierków biorąc po 1 kg kożdego rodzaju Cukierki kosztowały odpowiednio : 6,50zł/kg,13zł/kg i 7,50/kg znajdz cene 1 kg otrzymanej mieszanki

Zmieszano trzy rodzaje cukierków biorąc po 1 kg kożdego rodzaju Cukierki kosztowały odpowiednio : 6,50zł/kg,13zł/kg i 7,50/kg znajdz cene 1 kg otrzymanej mieszanki...