Plis.Zad1 Ile kosztuje siedemdziesiat dag marchwi(3,60 zl za kg) Zad.2 Słoik z moidem wazy 1,8 kg masa słoika stanowi 1/9tej wagi Ile kosztuje miod

Plis.Zad1 Ile kosztuje siedemdziesiat dag marchwi(3,60 zl za kg) Zad.2 Słoik z moidem wazy 1,8 kg masa słoika stanowi 1/9tej wagi Ile kosztuje miod
Odpowiedź

1. Tylko umiem :]] 1. 0,70 x 3,60 = 2,52 Odp. 70 dag marchwi kosztuje 2,52 zł

ZADANIE 1 1kg= 100 dag 1kg= 100% 70 dag= 70% 3,60* 0,70= 2,34zł odp: Za 70 dag marchwi trzeba zapłacić 2,34zł ZADANIE 2 1,8/9= 0,2 1,8-0,2=1,6 odp: masa miodu to 1,6

ZAD 1. 3,60x0,72=2,52 (zrób obok do każdego pisemnie) ODP.70 dag marchwi kosztuje 2,52 zł. ZAD 2.1,80 : 9=0,2(kg) 1,80-0,2=1,6 Powinno być ile WAŻY miód.(tak mi się wydaje :) ) ODP.Miód waży 1,6 kg.

Dodaj swoją odpowiedź