Ile trzeba zapłacic za 3,40 kg twarogu po 7,20zł/kg i za 1,25kg winogron po 4,20/kg?

Ile trzeba zapłacic za 3,40 kg twarogu po 7,20zł/kg i za 1,25kg winogron po 4,20/kg?
Odpowiedź

twaróg:3,40*7,20=24,48zł winogrono:1,25*4,20=5,25zł

3,40 kg× 7, 20 zl/kg + 1,25×4,20 zl/kg=24,48 zl+5,25 zl=29,73 zl odp .Trzeba zapłacić 29, 73 zl. ;]]

3.4*7.2=24.48 1.25*4.2=5.25 24.48+5.25=29.73 odp.Musisz zaplacic 29.73

Dodaj swoją odpowiedź