Na bazarze 1kg pomidorów kosztuje 3zł99gr. Ania kupiła 3 pomidory które ważyły o,26kg. Ile zapłaciła za te pomidory
Na bazarze 1kg pomidorów kosztuje 3zł99gr. Ania kupiła 3 pomidory które ważyły o,26kg. Ile zapłaciła za te pomidory
3,99zł*0,26kg=1,04zł - jeżeli 3 pomidory ważyły 0,26kg 3,99zł*(0,26kg*3)=3,99zł*0,78=3,11zł - jeżeli 1 pomidor ważył 0,26kg
cena 1 kg pomidorów 3,99 zł 0,26 kg * 3,99 zł = 1,037 zł Odp. Pomidory kosztowały 1,04 zł (zaokrąglamy w górę)
1kg kosztuje 3,99zł 3 pomidory ważą 0,26kg 0,26*3,99zł = 1,037zł ( w zaokrągleniu 1,04zł) odp. Ania za pomidory zapłaciła 1,04zł.