Ania miała 50 zł wydała na lizaka 20gr za pieczywo 3.20zł i za wędliny 20zł.Ile kasierka wydała Ani z 50zł? podaj w przyblirzeniu.

Ania miała 50 zł wydała na lizaka 20gr za pieczywo 3.20zł i za wędliny 20zł.Ile kasierka wydała Ani z 50zł? podaj w przyblirzeniu.
Odpowiedź

20gr=0,2zł 3,2+0,2+20=23,4zł 50-23,4=26,6zł≈27zł Odp: wydała jej około 27zł

20+3,20+0,20=23,40 50-23,40=26,6 26,6=ok.27 Wydała jej 26,6(27zł.)

50,00zł. - 20gr. = 49,80zl. 49,80zł. - 3,20zl. = 46,60zl. 46,60zl. - 20,00zl. = 26,60zl. 26,60zl. w przyblizeniu 27,00zl.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ania miała 50 zł wydała na lizaka 20gr za pieczywo 3.20zł i za wędliny 20zł.Ile kasierka wydała Ani z 50zł? podaj w przyblirzeniu.

Ania miała 50 zł wydała na lizaka 20gr za pieczywo 3.20zł i za wędliny 20zł.Ile kasierka wydała Ani z 50zł? podaj w przyblirzeniu....