4 czekolady i 4 wafelki kosztują 12 zł. 2 czekolady i 6 wafelków kosztują 9,20 zł. ile kosztuje 1 czekolada i 1 wafelek?

4 czekolady i 4 wafelki kosztują 12 zł. 2 czekolady i 6 wafelków kosztują 9,20 zł. ile kosztuje 1 czekolada i 1 wafelek?
Odpowiedź

4 czekolady i 4 wafelki kosztują 12 zł. 2 czekolady i 6 wafelków kosztują 9,20 zł. ile kosztuje 1 czekolada i 1 wafelek? 4x+4y=12 2x+6y=9,20 4x=12-4y 2x=6-2y 6-2y+6y=9,2 4y=3,2 y=0,8 2x=6-2y x=3-y x=3-0,8 x=2,2 czekolada 2,20zl, wafelek 80gr.

x-cena jednej czekolady y-cena jednego wafelka 4x+4y=12 2x+6y=9,20|:2 4x+4y=12 x+3y=4,60 4x+4y=12 x=4,6-3y 4(4,6-3y)+4y=12 x=4,6-3y 18,4-12y+4y=12 x=4,6-3y 18,4-8y=12 x=4,6-3y -8y=12-18,4 x=4,6-3y -8y=-6,4| (-8) x=4,6-3y y=0,8 x=4,6-3y y=0,8 x=4,6-3×0,8 y=0,8 x=4,6-2,4 y=0,8 x=2,2 Odp: Czekolada kosztuje 2,20 zl , a wafelek 80gr. Gwarantuje poprawnosc;))

4x+4y=12 2x+6y=9,20 4x=12-4y 2x=6-2y 6-2y+6y=9,2 4y=3,2 y=0,8 2x=6-2y x=3-y x=3-0,8 x=2,2 czekolada 2,20zl, wafelek 80gr

Dodaj swoją odpowiedź