Sklep zakupiłz za 8160 zł pewną ilość cukru. Gdy cukier potaniał o 4 gr za kilogram, to za tę samą kwotę zakupiono o 80 kg cukru więcej. Ile kilogramów i po jakiej cenie za 1 kg kupiono cukier za pierwszym razem?

Sklep zakupiłz za 8160 zł pewną ilość cukru. Gdy cukier potaniał o 4 gr za kilogram, to za tę samą kwotę zakupiono o 80 kg cukru więcej. Ile kilogramów i po jakiej cenie za 1 kg kupiono cukier za pierwszym razem?
Odpowiedź

układ równań: x - ilość cukru w kilogramach y - cena cukru (za 1 kg, w zł.) 8160[zł] = x[kg] * y[zł/kg] 8160[zł] = (x[kg] + 80kg)*(y[zł/kg] - 0.04[zł/kg]) jeśli masz, to napisz mi rozwiązanie

Dodaj swoją odpowiedź