Na bazarze 1kg pomidorów kosztuje 3.99gr. Ania kupiła 3 pomidory które ważyły 026kg. Ile zapłaciła za te pomidory

Na bazarze 1kg pomidorów kosztuje 3.99gr. Ania kupiła 3 pomidory które ważyły 026kg. Ile zapłaciła za te pomidory
Odpowiedź

1 kg kosztuje 3,99 0,26 kg kosztuje x zł x = 3,99 razy 0,26 = 1,04 zł

1kg - 3.99 0.26kg - x x= 0.26*3.99:1=1.0374 Odp. Za pomidory zapłaciła 1.04zł

Dodaj swoją odpowiedź