Jeden kilogram karpia kosztuje 12 złotych. Ile zapłacił pan Myszkowski za 2,85 kg tej ryby? Zapisz swoje obliczenia
Jeden kilogram karpia kosztuje 12 złotych. Ile zapłacił pan Myszkowski za 2,85 kg tej ryby? Zapisz swoje obliczenia
12*2,85 =34,2
1 kg karpia = 12 zł 2,85 kg = ?? 2.85 kg * 12 zł = 34,20 Odpowiedź: 2,85 kg karpia będzie kosztowało 34,20 zł
Jeden kilogram karpia kosztuje 12 złotych. Ile zapłacił pan Myszkowski za 2,85 kg tej ryby? Zapisz swoje obliczenia no więc 1kg kosztuje 12 złotych Aby obliczyć cenę za 2.85kg trzeba 12zł pomnożyć przez 2.85 Obliczenia 12*2.85=34.20 Odp.2.85kg karpia kosztuje 34.20zł