Za 7kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4kg gruszek, jeśli cena 1kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł ?

Za 7kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4kg gruszek, jeśli cena 1kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł ?
Odpowiedź

zapłacisz 4,80 zł

6,30 :7 kg=0,90 zł)kg jabłek 0,90+0,3 =1,2 kg gruszek 1,2 x 4 kg=4,80 za 4 kg gruszek

Za 7kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4kg gruszek, jeśli cena 1kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł ? x-cena jabłek za 1kg 7x=6,3 /:7 x=0,9 zł y-cena gruszek y=x+0,3 y=0,9 +0,3 y=1,2zł 4y=4*1,2zł=4,8zł Za 4kg gruszek zapłacimy 4,8zł

Dodaj swoją odpowiedź