zad9 a) Ile kosztuje 1 kg winogron, jeśli za 2,5 kg zapłacono 10,75? b) Ile kosztuje 1 kg gruszek, jeśli za 0,85 kg zapłacono 3,57? PROSZĘ POMUŚCIE ;)

zad9 a) Ile kosztuje 1 kg winogron, jeśli za 2,5 kg zapłacono 10,75? b) Ile kosztuje 1 kg gruszek, jeśli za 0,85 kg zapłacono 3,57? PROSZĘ POMUŚCIE ;)
Odpowiedź

a)2,5 kg to 10,75zł 1kg to x x=10,75:2,5=4,3zł b)0,85 kg to 3,57zł 1kg to x x=3,57:0,85=4,2zł

a). 1kg--->x 2,5kg--->10,75zł x=1*10,75 / 2,5 x=4,3zł b). 1kg--->x 0,85kg---->3,57zł x=3,57 / 0,85 x=4,2zł

10,75 ; 2,5 = 4,3 czyli kilogram kosztuje 4,3 zł 3,57 : 85 =0,042 0,042 x 100 = 4,2 kilogram gruszek kosztuje 4,2 zł

Dodaj swoją odpowiedź