zad.7 Ania kupiła 15dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1kg twarogu kosztuje 12zł? zad.8 1kg szynki kosztuje 24,50. Ile kosztuje 20dag takiej szynki? zad.9 Za 7dag sera trzeba zapłacić 3.92zł. Ile kosztuje 1kg tego sera? Proszę o obliczenia:)

zad.7 Ania kupiła 15dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1kg twarogu kosztuje 12zł? zad.8 1kg szynki kosztuje 24,50. Ile kosztuje 20dag takiej szynki? zad.9 Za 7dag sera trzeba zapłacić 3.92zł. Ile kosztuje 1kg tego sera? Proszę o obliczenia:)
Odpowiedź

7 1kg=100dag 15dag-x 100dag-12 x=12x15/100=1.8zł 8 100-24.5 20-x x=24.5x20/100=4.9zł 9 7-3.92 100-x x=3.92x100/7=56zł ;)

7). 1kg--->12zł 0,15kg---> x x=0,15*12 x=1,8zł 8). 1kg--->24,50zł 0,20kg--->x x=0,2*24,50 x=4,9zł 9). 0,07kg--->3,92zł 1kg----->x x=3,92:0,07 x=56zł

Dodaj swoją odpowiedź