krówki 11.25zł/kg kukułki 9,13zł/kg pralinki 24,16zł/kg Do tego trzeba ułożyć zadanie tekstowe w miarę skomplikowane na poziomie szóstej klasy szkoły podstawowej .

krówki 11.25zł/kg kukułki 9,13zł/kg pralinki 24,16zł/kg Do tego trzeba ułożyć zadanie tekstowe w miarę skomplikowane na poziomie szóstej klasy szkoły podstawowej .
Odpowiedź

Kasia wybrała się do sklepu po cukierki na urodziny. Kupiła 2kg krówek, 3kg kukułek i 2 kg pralinek. Ile Kasia zapłaciła za cukierki jeżeli 1kg krówek kosztuje 11,25zł, 1kg kukułek kosztuje 9,13zł, 1kg pralinek kosztuje 24,16zł ? Pozdrawiam :) Mam nadzieję, ze pomogłam xd

Pani Kasia ma imieniny i na imprezę kupiła słodycze. 20 deko kukułek i 500 gram krówek. wzięła ze sobą 10 złoty. Ile może kupić pralinek jeżeli : krówki 11.25zł/kg, kukułki 9,13zł/kg , pralinki 24,16zł/kg?

Krówki kosztują 11.25zł/kg, kukułki 9,13zł/kg , a pralinki 24,16zł/kg. Marek kupił 30 dag z każdych cukierków . Mateusz kupił o 1/3 więcej cukierków niż Marek a Ola kupiła 0.40dag mniej niż Mateusz. Ile gramów cukierków kupili razem dzieci?

Dodaj swoją odpowiedź