przyjmijmy ze kg czeresni kosztuje x zł. zapisz zdanie w postaci równania i rozwiąż je: za kg czeresni i dwa kg tańszych o 4zł truskawek zapłacono 16zł. Prosze o szybkie rozwiazanie.

przyjmijmy ze kg czeresni kosztuje x zł. zapisz zdanie w postaci równania i rozwiąż je: za kg czeresni i dwa kg tańszych o 4zł truskawek zapłacono 16zł. Prosze o szybkie rozwiazanie.
Odpowiedź

x+2(x-4)=16 x+2x-8=16 3x=24 x=8 x-4=4 czeresnie = 8zł truskawki = 4zł

Dodaj swoją odpowiedź