Kilogram winogron kosztuje 7.85. Ile trzeba zapłacić za 45 dag? Gitara kosztowała 650 zł. Po pewnym czasie jej cenę obniżono o 20%. O ile złotych potaniała gitara:)?

Kilogram winogron kosztuje 7.85. Ile trzeba zapłacić za 45 dag? Gitara kosztowała 650 zł. Po pewnym czasie jej cenę obniżono o 20%. O ile złotych potaniała gitara:)?
Odpowiedź

1. 1 kg- 7,85 zł 0,45 kg - x zł x = 7,85 zł * 0,45 x = 3,53 zł 2. 650 zł - 100 % (1) x zł - 20 % ( 0,2) x = 650 zł * 0,2 x = 130 zł Odp. Gitara potaniała o 130 zł.

1 zad kg=7.85=100dag=100% 45dag=45% 7.85=100% x=45% x=(45*7.85)/100=353,25/100=3,53zl zad2 100%=650zl 20%=x x=20*650/100=13000/100=130 130zl obnizka

Dodaj swoją odpowiedź