wojtek kupił n kg bananów po 4 zł za 1 kg.zapisz wyrażenie algwbraiczne opisujące wartość zakupu wojtka.oblicz wartość tego wyrazenia dla n=5 1/2

wojtek kupił n kg bananów po 4 zł za 1 kg.zapisz wyrażenie algwbraiczne opisujące wartość zakupu wojtka.oblicz wartość tego wyrazenia dla n=5 1/2
Odpowiedź

x-cena za zakupy n=5 1/2 x=4n x=4*5 1/2 x=22

Dodaj swoją odpowiedź