Zeszyt i ołówek kosztują 2 zł i 75 gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek? chce wiedziec skąd wziął się ten wynik!!!!!!!!!!!!

Zeszyt i ołówek kosztują 2 zł i 75 gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek? chce wiedziec skąd wziął się ten wynik!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź

Najlepiej ułóż równanie. x - cena ołówka x+0,95zł - cena zeszytu x+x+0,95zł=2,75zł 2x=2,75-0,95 2x=1,8 /:2 x=0,9zł 0,9+0,95=1,85zł 1,85zł+0,9zł=2,75zł Odp. Zeszyt kosztuje 1,85zł, a ołówek 0,90zł. Pomogłam? Wduś gwiazdki na moim profilu, oceń mnie. ;) Dziękuję i pozdrawiam! ;)

2,75-0,95=1,80 - Tyle by wynosiła kwota za ołowek i zeszyt jakby kosztowały tyle samo Dzielimy 1,80 na 2 aby uzyskać cenę ołówka i cenę zeszytu pomniejszoną o 95 gr 1,80:2=0,90 To jest cena ołówka 0,90+0,95=1,85 To jest cena zeszytu

x - cena zeszytu x+95gr - cena ołówka x+95gr+x= 2zł 75 gr 2x+95gr= 2zł 75 gr / -95 gr 2x=1zł 80 gr / :2 x=90gr Czyli zeszyt kosztuje 90 gr a ołówk 1zł i 85 gr

Dodaj swoją odpowiedź