Zamieszano 6kg cukierków po a zł za kilogram i 4kg cukierków po b zł za kilogram. Ile złotych powinien kosztować 1 kg tej mieszanki.? szybkO pliisss ;/

Zamieszano 6kg cukierków po a zł za kilogram i 4kg cukierków po b zł za kilogram. Ile złotych powinien kosztować 1 kg tej mieszanki.? szybkO pliisss ;/
Odpowiedź

c=(6a+4b)/10=0,6a+0,4b Odp. Cena 1 kg mieszanki powinna kosztowac (0,6a+0,4b) zl.

Dodaj swoją odpowiedź