kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomaranczy, których kg był tanszy o1 zł . Jle zapłacono za owoce

kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomaranczy, których kg był tanszy o1 zł . Jle zapłacono za owoce
Odpowiedź

n*p+m*(p-1)

n-mandarynki p-cena mandarynek m-pomarancze p-1-cena pomaranczy n*p+m(p-1)= np+mp-m mi sie wydaje ze tak to bedzie

Dodaj swoją odpowiedź