Andrzej za 6,68 zł kupił 2 kg cukru po 1,99 za kilogram i trochę jabłek po 1,8 zł za kilogram.Ile Kg Jabłek kupił Andrzej (Ważne :) rozwiązać za pomocą równania! Dane + Rozwiązanie + odpowiedź) dzięki

Andrzej za 6,68 zł kupił 2 kg cukru po 1,99 za kilogram i trochę jabłek po 1,8 zł za kilogram.Ile Kg Jabłek kupił Andrzej (Ważne :) rozwiązać za pomocą równania! Dane + Rozwiązanie + odpowiedź) dzięki
Odpowiedź

Andrzej za 6,68 zł kupił 2 kg cukru po 1,99 za kilogram i trochę jabłek po 1,8 zł za kilogram.Ile Kg Jabłek kupił Andrzej x ilość jabłek 2*1,99 + 1,8*x=6,68 3,98 +1,8x=6,68 1,8x=6,68-3,98 1,8x=2,7 /:1,8 x= 1,5 Andrzej kupił 1,5 kg jabłek

2*1,199+x1,8=6,68 1,8x=6,68-3,98 1,8x=2,7 x=1,5 kupił 1,5kg jabłek po 1,80

Dane : 1/ cena zakupów - 6,68 2/ cena 1kg cukru -1,99zł,- 3/ ilośc kupionego cukru - 2kg 4/ cena zakupinych jabłek - 1,8zł,- 5/ ilość zakupionych jabłek - X 2x1,99+X x 1,8=6,68 1,8X= 6,68 - 3,98 X= 2,7 :1,8 X= 1,5 Odp : Andrzej kupił 1,5 kg jabłek

Dodaj swoją odpowiedź